Wat is Scouting?

Scouting komt in vele soorten voor; landscouts, waterscouts maar ook luchtscouts en zelfs gehandicapte kinderen kunnen terecht bij scouting. Niet iedereen denkt meteen aan een water- of luchtscout als hij/zij aan scouting denkt. Het eerste wat meestal opkomt is hutten bouwen, knopen, vuur maken en nog veel meer in die richting. Dat hoeft dus helemaal niet per se.

Scouting wordt aangeboden voor allerlei leeftijden. Je hebt leeftijdsgroepen van 5 tot 7 jaar, 7 tot 11 jaar, 11 tot 15 jaar, 15 tot 18 jaar, 18 tot 21 en zelfs ook als ouder bent dan 21 is er een plek voor jou. Je kan dan door als vrijwilliger of als plusscout!

Scouting staat voor uitdaging en persoonlijke ontwikkeling die per leeftijdsgroep wordt aan gepast op wat een kind of jongvolwassenen dan nodig heeft om vooruit te komen. Dit wordt op een speelsgewijze manier gedaan.